Čím odporúčate ošetrovať odreniny a modriny u trojročného dieťaťa?

Zodpovedané
7. júl 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom prípravkov na ošetrovanie.

Čím odporúčate ošetrovať odreniny a modriny u trojročného dieťaťa?

Čo pomôže na rýchlejšie hojenie?

Akú dezinfekciu na ranu?

Ďakujem

Dobrý deň,

ako dezinfekciu odporúčam Dettol 0.2% Antiseptický sprej, ktorý nefarbí a neštípe.

Na výraznejšie modriny môžete použiť Heparoid krém. Na postihnuté miesto sa 2 až 3x denne nanáša asi 1 mm hrubá vrstva krému, ktorá sa ľahko votrie do kože.

Menšie odreniny sa najlepšie hoja na vzduchu. Pre rýchlejšie hojenie môžete aplikovať BepanGel Hojivý gél alebo Unigel.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut