Čo mi odporúčate na rýchlejšie zotavenie maternice?

Zodpovedané
8. feb 2019

Dobrý deň,

som tretí týždeň od nutného umelého prerušenia tehotenstva s kyretážou. Odvtedy pijem každý deň 1 liter alchemilkového čaju a užívam 1 tabletku lieku Agnucaston.

Snažím sa o čo najrýchlejšie zotavenie maternice a naskočenie menštruácie. Čajík pijem hlavne na lačný žalúdok, vraj má silnejšie účinky.

Je táto kombinácia pre mňa správna? Ak nie, čo mi odporúčate?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

myslím, že ste si to nastavili správne. Alchemilka je výborná voľba na posilnenie maternice, ako aj na úpravu menštruačného cyklu, rovnako dobre pôsobí aj na psychiku ženy pri takýchto hormonálnych zmenách. Pije sa nalačno a môžte aj 2x denne ráno a večer.
Odporúčam však si kúpiť sypaný čaj, nie sáčkový. Sypané čaje sú oveľa kvalitnejšie.
Agnucaston tiež upravuje menštruačný cyklus, takže verím, že čoskoro budete v poriadku.

Urýchliť sa však nie všetko dá, aj po potrate sa počíta s úplnym zotavením vrámci šestonedelia. Tak ešte vydržte 3 týždne a budete fit 🙂

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová