Čo môžem podať 4-mesačnej dcére proti kašľu?

Zodpovedané
20. jan 2023

Dobrý deň,

mám 4-mesačnú dcéru, ktorá má silný chrapľavý kašeľ, že sa až dusí a nevie sa nadýchnuť. Má aj hlieny v nose. Odsávam ich, podávam jej Hedelix sirup, kvapky do nosa Nasivin a morskú vodu. Trvá to asi 3 dni, stále bez zmeny k lepšiemu. Teplotu nemá. Boli sme u pediatra, podľa neho dcérke nič nie je. Má vraj čisté dýchanie čisté, no mne sa to aj tak nezdá.

Čo by som jej ešte mohla podať, aby sa jej stav zlepšil?

Ďakujem

Dobrý deň,

všertko robíte správne. Liečba vlhkéko kašľa môže trvať aj 2 týždne.

Dbajte na nosnú hygienu (preplachy morskou vodou typu Aliamare, Stérimar a následne odsať).

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut