Čo môžem užiť proti kašľu, keď som tehotná?

Zodpovedané
5. nov 2022

Dobrý deň,

som tehotná, mám silný kašeľ už dva týždne a nemôžem brať lieky. Na kašeľ teda užívam sirup Stodal, no nezaberá.

Moja obvodná lekárka mi neporadila. Vraj ona nie je gynekológ a dodala, že v tehotenstve nemám brať vitamín C, čo ma dosť zarazilo.

Čo môžem užiť proti kašľu, keď som tehotná a nemôžem brať vitamín C?

Ďakujem

Dobrý deň,

počas tehotenstva môžete na kašeľ užívať sirup Dr. Weiss STOPKAŠEĽ. Odporúčané dávkovanie: 3x denne 1 polievkovú lyžicu (15 ml).

Vitamín C užívať môžete ale v dávke maximálne 100 mg denne.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut