Čo môžem užívať na rozpustenie hlienov v dýchacích cestách počas tehotenstva?

Zodpovedané
11. okt 2022

Dobrý deň,

som v 11. - 12. týždni tehotenstva a už dlhšie ma trápi dráždivý kašeľ. Niekedy nemôžem vykašľať hlieny. Stopkašeľ vôbec nezaberá. Výtery a CRP sú negatívne.

Môžem si zakúpiť v lekárni niečo bezpečné na hlieny, ktoré sa nedajú vykašľať?

Ďakujem

Dobrý deň,

počas prvého trimestra Vám môžem na podporu vykašliavana odporúčiť sirupy na rastlinnej báze (Stopkašeľ, Skorocelový sirup).

Expektoranciá s obsahom účinnej látky je možné uživať až po konzultácii s lekárom.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut