Čo pomáha proti mrli detskej?

Zodpovedané
24. nov 2022

Dobrý deň,

v stolici svojej 17-mesačnej dcérky som našla mrľu detskú. Naša lekárka mi povedala, že sa mám informovať v lekárni či na to niečo. Ak nie, mám to nechať tak. Dcérka je však nervózna a vidím, že ju svrbí zadoček.

Čo sa takýmto malým deťom podáva proti mrliam?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri výskyte mrle detskej je potrebné preliečiť ako dieťa a aj všetkých členov domácnosti. Lekári predpisujú antiparazitikum Zentel alebo Vermox.

Počas liečby dodržujte zvýšený hygienický štandard (denná výmena uterákov, prádla...).

Voľnopredajné prípravky problém nevyriešia.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut