Čo pomôže zmierniť silný kašeľ v 40. týždni tehotenstva?

Zodpovedané
10. feb 2024

Dobrý deň,

som v 40. týždni tehotenstva a mám veľmi silný dráždivý kašeľ. Keď ma to chytí, tak sa neviem dokašľať. Bojím sa, že budem mať problém s dýchaním pri pôrode.

Doteraz som brala 7 dní Hedelix, ale nepomohol. Pred kašľom predchádzala tomu choroba, bola som veľmi slabá, teploty som nemala. Užívala som len Paralen.

Čo mi pomôže?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem Vám za otázku.

Pokiaľ kašeľ už trvá tak dlhšie, ako píšete 7 a viac dní, tak je potrebné kontaktovať lekára. Okrem Hedelixu môžete vyskúšať napr. Stopkašeľ sirup, kľudový režim, celaskon a pod.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie