Čo účinkuje proti zatekaniu hlienov a zachrípnutiu?

Zodpovedané
27. dec 2022

Dobrý deň,

momentálne sme doma všetci zachrípnutí. Cítime, že nám stekajú hlieny do krku, pobolieva nás hrdlo a máme zelený výtok z nosa. Mňa občas trochu pobolieva pri prieduškách. Teplotu nemáme.

Čo odporúčate proti zatekaniu hlienov do krku a zachrípnutiu pre dieťa od 6 rokov, pre dieťa od 10 rokov a pre dospelého?

Ďakujem

Dobrý deň,

pre deti od 6 rokov a rovnako aj pre dospelých sú vhodné Sinupret tablety.

Výťažok z prvosienky a štiavca má protizápalový účinok. Výťažok z bazy čiernej zmenšuje opuch sliznice. To spolu so sekretolytickým účinkom rastlinných látok, ktoré obsahuje liek, priaznivo vplýva na jej regeneráciu, uľahčuje vykašliavanie a vysmrkanie hustých hlienov.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut