Existuje náhrada fosfátového roztoku?

Zodpovedané
28. júl 2022

Dobrý deň,

skoro 7-mesačný syn je hypotonický. Na základe výsledkov z rozboru moču dostal na predpis fosfátový roztok.

Existuje nejaká náhrada ako prijať látky z roztoku v inej forme?

Problém je ten, že syna z roztoku zapeká. Má pravdepodobne aj kŕče, je nekľudný. Roztok som vysadila. Viem, že je to nie je dobre. Staršia dcéra ho užívala tiež (od 4 do 13 mesiacov) a 9 mesiacov sme sa kvôli nemu trápili s vyprázdňovaním. Traumu si nesie aj rok po tom. Nechcem to opätovne zažívať. Nič vtedy na zápchu nezaberalo, a preto hľadám náhradu fosfátového roztoku.

Ďakujem

Dobrý deň,

takáto alternatíva na trhu dostupná nie je. Náhradu konzultujte priamo s lekárom.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut