Existuje voľnopredajný liek na úľavu od príznakov vertiga?

Zodpovedané
3. dec 2022

Dobrý deň

trpím silnými závratmi. Stojím pevne na zemi, aj tak mám pocit, že som ako keby na kolotoči. Keď mám závrate, musím mať zavreté oči. Niekedy sú až také silné, že mi to vyvolá vracanie. Popri tom mám problémy s chôdzou, rečové problémy a mám denno-denné bolesti hlavy. Na neurológii sa liečim už 20 rokov, avšak bez zlepšenia: Absolvovala som všetky vyšetrenia a aj magnetickú rezonanciu. Nič mi nezistili. Iba na EEG som mala v mozgu epileptické výboje, užívam na to liek Depakine.

Viete mi odporučiť nejaký voľnopredajný liek, ktorý by mi pomohol?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak sa závrate zhoršili i napriek užívaniu liekov, tak je vhodná konzultácia s lekárom.

Ako doplnok liečby z voľnopredajných preparátov môžete užívať Vertigoheel.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut