Je bezpečné natierať Skin - Capom líčka bábätka?

Zodpovedané
13. feb 2022

Dobrý deň,

9 mesačný syn má asi 2 mesiace škaredý ekzém na líci. Momentálne čakáme na alergologické vyšetrenie. Kožná mu predpísala Locoid. Vzhľadom na to, že sú to kortikoidy, tak mu ho nechceme dávať.

Na internete som našla dobré recenzie na Skin - Cap.

Je bezpečné natierať ním bábätku líčka?

Ďakujem

Dobrý deň,

Skin-Cap krém je určený pre deti od 3 mesiacov. Môžete ním synčekovi natierať líčka. Veľa pacientov má s ním veľmi dobré skúsenosti.

Dôležité sú samozrejme aj výsledky vyšetrenia u alergológa. Ak je však ekzém rozšírený, bude potrebné ho preliečiť kortikoidmi ako odporúčala kožná lekárka.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut