Je bezpečné používať Fucicort u 6 mesačného dieťatka?

Zodpovedané
14. máj 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom problému môjho 6 mesačného dieťatka.

Keď používame Fucicort cca 3 dni, tak ekzém zmizne. Po cca 4 dňoch sa vráti späť a hneď sčervenie. Vzniká zápal a opäť nasadím Fucicort. Takto fungujeme viac než 2 mesiace.

Kožná nám povedala, že v akútnej fáze namastiť, potom premasťovať.

Je takýto opakujúci sa postup bezpečný?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak Fucicort budete nepresiahne súvislé užívanie 2 týždne, tak dieťatko by malo byť v poriadku.

Nanášajte vždy len tenkú vrstvu krému. Samozrejme je vhodné aby ste o užívaní Fucicortu oboznámili aj pediatra na poradňach, ktorý sleduje správny vývoj dieťaťa.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová