Je bezpečné užívať Paxeladine v tehotenstve?

Zodpovedané
16. apr 2022

Dobrý deň,

som v 28. týždni tehotenstva a lekárka mi predpísala Paxeladine na suchý dráždivý a neutíchajúci kašeľ. V letáku píšu, že sa nesmie. Lekárka povedala, že v menších dávkach áno.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

súhlasím s pani doktorkou. Na odporúčanie lekára sa sirup Paxeladine v primeraných množstvách počas tehotenstva užívať môže.

Infomácia v príbalovom letáku sú uvedené z bezpečnostných dôvodov pre nedostatok štúdii na gravidných ženách.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut