Je bezpečné v tehotenstve a počas laktácie užívať občasne Isoprinosine?

Zodpovedané
7. júl 2022

Dobrý deň,

je bezpečné v tehotenstve a neskôr počas laktácie užívať občasne Isoprinosine?

Myslím preventívne, sezónne, keď hrozia respiračné infekcie. Som mladá, zdravá, zatiaľ bez ďalších kontraindikácií.

Ďakujem

Dobrý deň,

liek Isoprinosine sa používa na stimuláciu imunitného systému, resp., aby zdolal vírusové infekcie. Ak vám tento liek nebol predpísaný lekárom, užívať by ste ho nemali.
Obzvlášť nie počas gravidity a laktácie. Nie je známe, či sa inozín acedoben dimepranol (účinná látka), vylučuje do materského mlieka. Preto je potrebné starostlivé zváženie lekára, či prínos užívania prevažuje nad potenciálnym rizikom.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut