Je Bronchipret vhodný na vlhký kašeľ?

Zodpovedané
4. dec 2021

Dobrý deň,

6 ročný syn má už týždeň vlhký kašeľ. Od začiatku mu dávam Bronchipret. Po týždni už nekašle často, zakašle možno 5x za deň. Stále však počuť, že má hlieny.

Mám pokračovať v podávaní Bronchipretu?

Ak odporúčate zmeniť, tak aký liek mám kúpiť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

liečba je zvolená správne. Bronchipret sirup je určený na vlhký kašeľ, má čisto rastlinné zloženie. Podávajte ho aj naďalej.

Ono to chvíľku potrvá kým sa dýchacie cesty vyčistia od hlienu. Nezabúdajte na zvýšený príjem tekutín aby sa hlieny riedili.

Ak by ste mali pocit že sa stav ani po 10 dňoch nezlepšil, môžete nasadiť Solmucol vrecúška na rozpustenie zvyšných hlienov.

Bronchipret sirup

  2 skúsenosti

Bronchipret sirup je rastlinný liek, ktorý obsahuje tekutý extrakt z materinej dúšky (Thymi extractum fluidum) a tekutý extrakt z listov brečtanu (Hederae helicis extractum fluidum).

Solmucol vrecúška

Solmucol vrecúška - liek obsahuje liečivo N-acetylcysteín. Pri všetkých druhoch ochorení dýchacích ciest sprevádzaných zvýšenou tvorbou hustého a väzkého hlienu.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut