Je možná kombinácia liekov Kinito, Dereflin, Magnerot, Nebilet a De-press?

Zodpovedané
25. mar 2024

Dobrý deň,

ráno užívam Kinito, Dereflin a Magnerot s 30-minútovým odstupom. Magnerot si dávam 3x1. Mám aj vyšší tlak a beriem Nebilet, ale nie každý deň (podľa stavu). Niekedy mám úzkostné stavy a dávnejšie som si kúpila aj De-press.

Môžem si dať aj tento liek?

Ak áno, tak s akým odstupom?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem za otázku.

Keďže De-press obsahuje ľubovník bodkovaný, ktorý indukuje metabolizáciu niektorých liekov (aj tých čo užívate), preto Vám tento doplnok výživy neodporúčam. Skôr siahnite po produktoch bez obsahu ľubovníka.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie