Je možné užívať Pancreolan pri tráviacich ťažkostiach v 13. týždni?

Zodpovedané
10. aug 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom lieku Pancreolan.

Je možné užívať Pancreolan pri tráviacich ťažkostiach v 13. týždni?

Ak áno, tak v akých dávkach?

V príbalovej informácii je napísané, že môže ovplyvňovať súbežne užívanie kyseliny listovej, ktorú aj beriem a tiež liekov na pálenie záhy (Rennie).

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

Pancreolan Forte obsahuje tráviace telu vlastné enzýmy a môžete ho užívať aj počas tehotenstva.

Môže znižovať absorpciu kyseliny listovej, preto je lepšie ho neužívať pravidelne.
Rennie znižuje účinok Pancreolanu, preto sa tieto lieky nemajú užívať súbežne.

Pancreolan Forte

Pancreolan Forte je liek, ktorý sa užíva pri poruchách trávenia. Obsahuje tráviace enzýmy, ktorých tvorba a uvoľňovanie viazne v dôsledku ochorenia podžalúdkovej žľazy.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová