Je možné začať liečbu Broncho-Vaxomom, keď mi bol injekčne aplikovaný Dexamed?

Zodpovedané
14. mar 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom kombinácie liekov.

Je možné začať liečbu Broncho-Vaxomom, keď mi bol injekčne aplikovaný Dexamed?

Ten vraj v tele pôsobí 1 mesiac. Bol mi indikovaný na chronický zápal prínosovej dutiny. Lekárka vraví, že možno po mesiaci bude nutná ďalšia dávka. Broncho-Vaxom mi predpísala alergologička.

Môžem ich užívať súčasne?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, môžete užívať súčasne.

Preventívna liečba sa môže začať počas akútnej fázy infekcie dýchacích ciest v kombinácii s inými liečbami.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut