Je nutné obmieňať sirupy na imunitu?

Zodpovedané
23. feb 2024

Dobrý deň,

mám 2-ročného synčeka, ktorý od decembra 2023 užíva sirup na imunitu Marťankovia. Začali sme mu ho dávať kvôli tomu, že býval častejšie chorý. Vidíme, že synčekovi pomáha.

Ako dlho môžeme dávať ten sirup synčekovi?

Môže ho brať dlhodobo celoročne?

Má ho brať aj počas tých teplejších mesiacov?

Synček užíva okrem toho sirupu ešte aj probiotiká Probiofix Imun 6 kvapiek každé ráno a večer do mlieka dávam DeVit jednu kvapku. Bojím sa, aby po vysadení sirupu nebol synček často chorý.

Treba nejako sirupy obmieňať?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem za otázku.

Produkt PROimun od Marťankov je určený na dlhodobé užívanie na podporu detského imunitného systému pred rizikovým obdobím aj v jeho priebehu, kedy sú kladené zvýšené nároky na imunitný systém, napr. pred začiatkom školskej dochádzky alebo v sezóne častých výskytov prechladnutia.

Sirup užívajte kľudne dlhodobo. Prípadne ho vysaďte v letných mesiacoch, kedy je chorobnosť nižššia. Obmieňať ho nemusíte.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie