Je pre dieťa vhodný Uniflox do nosa, keď má žlté a zelené sople?

Zodpovedané
17. dec 2022

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom možnosti používania kvapiek do nosa u môjho dieťaťa.

Môžem používať kvapky Uniflox do nosa, ak má dieťa žlté a zelené sople?

Ďakujem

Dobrý deň,

Uniflox kvapky obsahujú liečivú látku ofloxacín, ktorá pôsobí pri bakteriálnych infekciách tým, že špecifikým spôsobom zasahuje do životného procesu baktérií a bráni ich množeniu.

Je možné ich podať do oka, ucha a aj nosa. Ale vždy až po odporúčaní lekára.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut