Je problém, keď boli antibiotiká Cefzil 24 hodín v izbovej teplote?

Zodpovedané
6. apr 2022

Dobrý deň,

môj syn začal včera večer užívať antibiotiká Cefzil. Zabudla som ich dať do chladničky, dala som ich tam až dnes večer. To znamená, že boli cca 24 hodín v izbovej teplote.

Je to problém?

Ďakujem

Dobrý deň,

nariadený antibiotický sirup by maximálne 24 hodín pri izbovej teplote mal "zvládnuť". Porovnajte farbu, chuť, vôňu a konzistenciu sirupu. Ak nedošlo k zmene, môžete pokračovať v podávaní.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut