Je v poriadku,keď mám po antidepresívach Brintallex červenú tvár?

Zodpovedané
13. jan 2020

Dobrý deň,

začala som užívať liek Brintellix,. No už po piatom dni ma svrbí telo a akoby mi horela tvár. Mám aj červené fľaky, je to dosť nepríjemný pocit.

Môj lekár tvrdí, že mám vydržať. Ale to tvrdí stále. Sú to už piate AD a ja sa už cítim veľmi vyčerpaná.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

návaly horúčavy do tváre spojené so začervenaním sú uvádzané v príbalovom letáku ako možný nežiaduci účinok.

Takéto nežiaduce účinky pri užívaní antidepresív môžu byť len prechodné, teda vyskytujú sa na začiatku užívania lieku (cca dva týždne).

Preto by som sa priklonila na radu Vášho lekára, aby ste to skúsili vydržať.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová