Je v poriadku užívať zinok a kolagén počas snaženia sa a počas tehotenstva?

Zodpovedané
14. okt 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom užívania výživových doplnkov v tehotenstve. Resp. keď sa budeme snažiť o dieťatko.

Je v poriadku užívať zinok a kolagén?

Môžem užívať pivovárske prírodné kvasnice v tabletkách?

Ďakujem

Dobrý deň,

počas snaženia sa o bábo nie je problém v užívaní zinku, kolagénu alebo pivovarských kvasníc. Pivovárske kvasnice sú zároveň dobrým zdrojom kyseliny listovej.

Ak si potvrdíte tehotenstvo, tak je potrebné skonzultovať s lekárom užívanie rôznych doplnkov.

Počas tehotenstva urobíte najlepšie, ak siahnete po vitamínových doplnkoch určených priamo pre tehotné, ktoré obsahujú potrebné a zároveň bezpečné zastúpenie jednotlivých vitamínov, prípadne minerálov.

Pangamin

Pangamin je výživový doplnok s obsahom pivovarských kvasníc (obsahujú lepok) a sladového extraktu (obsahuje lepok). Bez tabletovacích prísad. Sú prírodným zdrojom vitamínov skupiny B, minerálnych látok - horčík, vápnik, železo, draslík, selén. Sú vyváženým zdrojom esenciálnych aminokyselín.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová