Je vhodné dávať 4 a 5 ročným deťom denne probiotické kvapky?

Zodpovedané
13. jan 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom probiotík.

Je vhodné dávať 4 a 5 ročným deťom denne probiotické kvapky?

Mladšiu dcérku bolelo bruško a mala problém s kakaním po sviatkoch. Stále jej dávam probiotiká, nakoľko obsahujú aj vitamín D na imunitu.

Ďakujem

Dobrý deň,

až 80% buniek imunitného systému sa nachádza v črevách, ja osobne užívanie probiotík určite odporúčam. Obzvlášť, keď uvádzate tráviace ťažkosti.

Pri dlhodobom podávaní probiotík je vhodné ich striedanie. Každý druh má trošku iné zloženie prospešných baktérií.

Probiotické kvapky ProBio-fix BABY Imun

Probiotické kvapky ProBio-fix BABY Imun sú výživový doplnok s obsahom baktérií mliečneho kvasenia Lactobacillus rhamnosus GG, LGG®, Bifidobacterium animalis, ssp. lactis, BB-12®

Probiotické kvapky BioGaia® Protectis

Probiotické kvapky BioGaia® Protectis sú prvé kvapky so živými a aktívnymi baktériami.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut