Je vhodné užívanie lieku Clostilbegyt po leukémii?

Zodpovedané
3. jún 2020

Dobrý deň,

gynekológ mi predpísal liek Clostilbegyt. Mám určité obavy, či naozaj môžem liek užívať. Som 5 rokov po leukémii. Menštruáciu som mala naposledy 30. marca a odvtedy som bez nej.

Najskôr mi predpísal Thyamin na posilnenie hormónov. A teraz po 2 týždňoch Clostilbegyt.

Odporúča sa to brať aj v mojom prípade, keď som prekonala leukémiu?

Práve dnes som užila prvú tabletku.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

podľa môjho názoru môžte užívať Clostylbegyt, neuvádza sa leukémia ani iné ochorenie krvi ako kontraindikácia.

Samozrejme ak si nie ste úplne istá, tak poraďte sa s lekárom o vhodnosti užívania.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová