Koľko kapsúl Alpha D3 mám užiť, aby sa to vyrovnalo 20 kvapkám Vigantolu týždenne?

Zodpovedané
5. júl 2022

Dobrý deň,

užívala som kvapky Vigantol - 20 kvapiek, raz týždenne. Teraz mi bol tento liek bol zmenený za Alpha D3 1 microgram.

Chcem sa spýtať na dávkovanie. Koľko kapsúl Alpha D3 mám užiť, aby sa to vyrovnalo 20 kvapkám Vigantolu týždenne ?

Ďakujem

Dobrý deň,

Vigantol obsahuje cholekalciferol (vitamín D3 ), zatiaľ čo v Alpha D3 je obsiahnutý alfakalcidol (derivát vitamínu D3, ktorý zvyšuje hladinu vápnika a fosfátov v krvi.
Ak vám lekár neodporučil inak, užíva sa 1 kapsula Alpha D3 1x denne (večer).

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut