Koľko vitamínu D potrebuje 9-mesačné dieťa?

Zodpovedané
13. sep 2022

Dobrý deň,

od januára 2021 dávam synovi vitamín D od značky Jamieson. Zo začiatku som dávala 1 kvapku denne. Po pol roku som začala dávať 2 kvapky denne. Prvé balenie nám vydržalo do konca júla (aj napriek tomu, že na obale sa uvádza, že balenie obsahuje 360 kvapiek). Druhé balenie sme začali užívať v auguste a teraz som si všimla, že už skoro polovica balenia vo fľaštičke nie je. Na rozdiel od prvého balenia mám pocit, že to veľmi rýchlo kvapka.

Je možné, že 9-mesačný syn môže mať teraz nadbytok vitamínu D?

Ako to zistím a čo to môže spôsobiť?

Koľko vitamínu D potrebuje 9-mesačné dieťa?

Ďakujem

Dobrý deň,

dávka vitamínu D vhodná pre tento vek sú 2 kvapky/deň.

Pravdepodobne ste podávali 2-3x vyššiu dávku.

Odporúčila by preto vitamín D na 2-3 mesiace vynechať.
Aby ste mali istotu o správnom dávkovaní, olej kvapnite na lyžičku a tak podajte dieťaťu.

Balenie masí obsahovať 360 kvapiek, tak ako píšete. Každá fľaštička sa po plnení váži.
Nevyhovujúce (ľahšie) sú z výrobného procesu vyradené.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut