Ktoré probiotiká sú vhodné v tehotenstve ako prevencia atopického ekzému?

Zodpovedané
19. jan 2023

Dobrý deň,

s manželom sme atopici, rada by som znížila riziko vzniku atopického ekzému u bábätka. Dočítala som sa, že je vhodné užívanie probiotík s obsahom kmeňa lactobacillus rhamnosus, napr. Biopron.

Ktoré sú vhodné na dlhodobé užívanie v 3. trimestri ako prevencia?

Biopron 9, Biopron 9 Premium alebo Biopron Forte, prípadne aj iné probiotiká?

Ďakujem

Dobrý deň,

probiotikum so špeciálnym zložením obzvlášť vhodným pre budúce mamičky je PROBIO-FIX INUM TRIM 3.

Obsahuje špeciálne bakteriálne kmene LGG a BB-12, u ktorých výskum ukázal, že ich užívanie od 20. týždňa tehotenstva a následne ich podávanie dieťaťu počas prvých 6 mesiacov života znižuje riziko vzniku atopického ekzému a alergií u novorodencov.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut