Ktoré probiotikum je najlepšie pre 6 ročného syna, ktorý má problém s vyprázdňovaním?

Zodpovedané
16. apr 2022

Dobrý deň,

môj skoro 6 ročný syn má problém s vyprázdňovaním.

Ktoré probiotikum je pre neho najlepšie?

Ďakujem

Dobrý deň,

problém s vyprázdňovaním je potrebné riešiť najmä úpravou stravy. Syn musí mať zvýšený príjem tekutín. Vhodné je, aby obmedzil pečivo, múčne jedlá. Zaradiť dostatočný príjem ovocia, zeleniny, denne probiotický jogurt.

Plus na pár týždňov (do úpravy stolice) nasaďte Dulcosoft sirup z lekárne. Sirup slúži na liečbu zápchy a zmäkčenie tvrdej stolice.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut