Ktorý bezdotykový teplomer je najlepší?

Zodpovedané
14. máj 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom bezdotykových teplomerov.

Ktorý bezdotykový teplomer je najlepší?

Ďakujem

Dobrý deň,

týchto teplomerov je už naozaj mnoho. Vyrábajú ich aj značky, ktoré sa do lekární nedodávajú.
Najväčšou zásadou pri bezdotykovom teplomery je prečítať si pozorne návod na meranie, pretože ľudia ich kvôli nedôslednosti chodia často reklamovať.

Teplomery sú veľmi citlivé, preto je napríklad nutné ich nechať cca 30 minút v miestnosti, v ktorej chcete merať teplotu, aby merali správne.
Taktiež napríklad čelo by ste nemali mať pokryté vlasmi alebo potom. Toto a iné sú dôležité detaily, ktoré ovplyvňujú presnosť merania takéhoto teplomera.

Z teplomerov, s ktorými sa stretávame v lekárňach odporúčam teplomer Microlife NC 100.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová