Má tabletka EllaOne vplyv na dojčenie?

Zodpovedané
28. feb 2020

Dobrý večer,

chcela by som sa poradiť ohľadom tablety EllaOne.

Má vplyv na dojčenie?

Príbalový leták odporúča týždeň nedojčíť, ale výskum nemajú. Na mamila.sk sa dá dočítať o pokračovaní dojčenia aj po úžití lieku.

Prečo sa dajú nájsť takéto protichodné informácie?

Ďakujem

Dobrý deň,

ja ako farmaceut sa vždy prikláňam odporúčaniam od výrobcu lieku. Výrobca udáva, že účinná látka prechádza do materského mlieka.

Nie je však preskúmaný účinok na dojčatá, a preto nie je možné vylúčiť riziko.

Na základe toho nemôžem odporučiť dojčenie, pretože nie je vedecká štúdia, ktorá by zaručila bezpečnosť pre dojča.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová