Mám dávať synovi Amoksiklav, keď mal reakciu na Augmentin?

Zodpovedané
2. jún 2019

Dobrý deň,

dnes na pohotovosti dostal môj 7 ročný syn Amoksiklav. Dvakrát som lekárke povedala, že už mal alergickú reakciu na Augmentin. Teraz pozeráa zloženie a je to to isté.

Ráno som mu už jednu dávku dala.

Mám pokračovať v liečbe?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

liečivo obsahujú rovnaké. Závisí však od toho, či má alergiu na amoxicilín, teda na penicilíny alebo len na niektorú z pomocných látok. Augmentin a Amoksiklav majú rôzne pomocné látky.

Niektorí ľudia sú však alergický na penicilíny. Ak neviete pôvod alergie, radšej by som mu dala lieky s inou účinnou látkou.

Neviem akú závažnú alergickú reakciu mal a po akej dobe od podania prvej dávky sa objavili príznaky.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová