Mám endometriózu a chceme bábo. Kedy a aké vitamíny mám začať užívať?

Zodpovedané
23. mar 2020

Dobrý deň,

v septembri sa vydávam, ale vzhľadom na moju diagnózu - endiometriózu 3. stupňa užívam (aj zrejme do septembra budem) HAK. Plánujeme bábätko.

Ako dlho pred septembrom je vhodné užívať nejaké vitamíny podporujúce plodnosť?

Alebo až po vysadení HAK?

Aké vitamíny/preparáty mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

na podporu plodnosti môžte užívať napríklad Inofolic. Obsahuje kyselinu listovú a inozitol, ktoré sa podieľajú na procese delenia buniek.

Ženy užívajú takéto doplnky väčšinou až po vysadení antikoncepcie.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová