Mám Propranol 3% nejaké vedľajšie účinky?

Zodpovedané
13. sep 2020

Dobrý deň,

môj trojmesačný synček má cca 1 cm hemangióm na hrudníku pri ľavom pliecku, ktorý vystupuje nad povrch kože asi 2 mm. Kožná lekárka určila liečbu natierať dvakrát denne krémom robeným v lekárni s 3%.

Viete o nejakých vedľajších účinkoch tejto látky?

Lekárka tvrdí, že táto liečba je pre synčeka bezpečná.

Je to pravda ?

Čítala som o tomto kréme, ale iba s 1% obsahom propranolu pričom sa má sledovať činnosť srdiečka, to nám odporučené nebolo.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

Propanolol je liečivo, ktoré patrí do skupiny beta-blokátorov, čiže ide o liečivo používané aj na ochorenia srdiečka.

Propanolol sa však využíva aj na liečbu hemangiómov. Vzhľadom na to, že propanolol sa aplikuje len lokálne a prípade Vášho synčeka len na veľmi malú plochu, tak podľa môjho názoru sa nemusíte obávať nežiaducich účinkov spojených so srdiečkom.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová