Mám tetániu. Je potrebné doplniť vápnik?

Zodpovedané
29. dec 2021

Dobrý deň,

bola mi diagnostikovaná tetánia a neurologička tvrdí, že stačí jeden sáčok Magnosolvu. Obvodná hovorí, že to je málo a treba 2. Ťažkosti mi ustúpili. Magnosolv beriem 4 mesiace, ale mravčenie na tvári a chrbtici sa občas objaví. Kŕče ustúpili.

Je potrebné doplniť vápnik?

Je vhodné urobiť mineralogram?

Ďakujem

Dobrý deň,

presnú odpoveď na vaše otázky najlepšie zodpovie mineralogram, určite je vhodné toto vyšetrenie podstúpiť.

Ja osobne súhlasím s tvrdením neurologičky, vzhľadom na to, že uvádzate ústup ťažkostí.

Čo sa týka doplnenia vápnika, tak vo všeobecnosti sa pri tetánii odporúča užívať. Či je jeho doplnenie potrebné aj u vás, uvidíte pri výsledku z mineralogramu.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut