Mohla by som Aspirin a Fraxiparine nahradiť Nattokinázou?

Zodpovedané
16. nov 2019

Dobrý deň,

mám antifosfolipidový syndróm, vytváram si v tehotenstve protilátky proti anexin v. Brala som Aspirin a pichala som si Fraxiparine. A aj tak som potratila.

Mohla by som Aspirin a Fraxiparine nahradiť Nattokinázou?

Tá na rozdiel od predchádzajúcich liečiv nielen riedi krv, ale aj rozpúšťa krvné zrazeniny.

Ďakujem

Dobrý deň,

Nattokináza je fibrinolytický enzým, má však iný mechanizmus účinku ako liek Fraxiparine.

Osobne si myslím, že tento prípravok nie je schopný nahradiť liečbu Fraxiparínom.
Poraďte sa s lekárom.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová