Mohla injekcia Movalis poškodiť plod na začiatku tehotenstva?

Zodpovedané
28. okt 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Poslednú menštruáciu som mala 21.9.2019 a o d 14. -23.10.2019 som brala na E.coli v pošve Macmiror 200 mg ráno a večer.

14.10.2019 som si ešte robila test a bol negatívny. 15.10.2019 má strašne seklo v krížoch a nevedela som sa pohnúť. Tak mi bola podaná jednorázovo injekcia Movalis, 2x som užila Diclobene 50 mg a Aulin.

24.10.2019 som zistila, že som tehotná.

Mohli mi tieto lieky poškodiť plod?

S určitosťou viem, že som mohla otehotnieť 8.10 alebo 9.10.2019. Inokedy nie.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

podľa mňa tieto lieky zatiaľ nemali žiaden vplyv na plod.

Prvé dva týždne tehotenstva, kedy vlastne žena ani nevie, že je tehotná, dochádza k oplodneniu a uhniezdneniu vajíčka. Neprebieha zatiaľ žiaden vývoj plodu, na ktorý by mohli lieky pôsobiť.

Môj názor je teda, že sa nemusíte obávať.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová