Môže 17-ročná dcéra užívať Magne B6, B-komplex a súčasne aj zvýšenú dávku Omega 3?

Zodpovedané
1. dec 2023

Dobrý deň,

moja 17-ročná dcéra má potvrdenú tetániu. Odporúčali jej brať zvýšené množstvo magnézia. Berie 2 tablety ráno a 2 večer Magne B6. Plus jej neurologička odporučila brať B-komplex 1 tabletu.

Až na máj je objednaná k psychiatričke, pretože asi trpí depresiou. V nejakom článku som čítala, že je dobré dávať Omega 3 vo zvýšenej forme. Vraj to má účinky ako antidepresíva. Tie berie 3 na deň, čo je bežná dávka podľa odporúčania.

Je táto kombinácia v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem Vám za otázku.

Áno, takáto kombinácia je v poriadku.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie