Môže 6 ročná dcéra užívať žltý Trifed a zároveň Solmucol na podporu vykašliavania?

Zodpovedané
27. apr 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom kombinácie liekov.

Môže 6 ročná dcéra užívať žltý Trifed a zároveň Solmucol na podporu vykašliavania?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, môže. Žltý Trifed vďaka obsahu pseudoefedrínu pomáha s odpuchnutím prekrvenej sliznice a vedie k odstráneniu pocitu upchatého nosa. Poslednú dávku môžete podať pred spaním.

Naopak Solmucol, ktorý podporuje vykašliavanie podávať maximálne do 17.00.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut