Môže Hap-či nosový inhalátor uškodiť bábätku v brušku?

Zodpovedané
8. jan 2019

Dobrý večer,

som v 5. týždni tehotenstva a mám nádchu. Zatiaľ sa liečim len cibuľovým a citrónovým čajom. Asi mesiac a dosť často užívam Hap-či nosový inhalátor. Mohla som s tým uškodiť bábätku?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

akurát cez Vianoce som sa aj ja takto liečila ;) Nie, nosový inhalátor Hap-či môžte kľudne používať. Ja som tiež teraz používala Hap-či hoci som už v treťom trimestri. Toto sa k bábätku nedostane.
Ešte Vám odporúčam tú nádchu ak je to možné aspoň dva dni vyležať v posteli, hoci ste doteraz neboli zvyknutá s nádchou byť v posteli. Ale pomôže to keďže lieky veľmi nemôžte užívať. A samozrejme veľa tekutín, kľudne môžte ostať pri tom cibuľovom a citrónovom čaji. Ďalej som si vystrekovala nos morskou vodou, čo mi tiež veľmi pomohlo tlmiť nádchu aj upchatý nos. Ak máte podráždenú nosovú sliznicu, tak odporúčam morskú vodu aj kys. hyalurónovou, čo je napríklad sprej Aliamare. Používajte aj 5-6 krát denne kľudne.
Teraz si radšej stále keď prídem či už z obchodu alebo z práce radšej vystriekam nos Aliamare aby sa mi nádcha nezopakovala, keďže sú teraz všade chorí ľudia ;).

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová