Môže mať 6-ročná dcérka kožnú reakciu na Bitammon?

Zodpovedané
6. aug 2022

Dobrý deň,

dcérka dostala na pohotovosti antibiotiká Bitammon sirup, nakoľko ju štipli dve včely a opuchla jej noha. Brala Zodac, nebola na slnku. Teraz pozerám, že sa jej urobili takéto fľaky v podpazuší a hore ako končia nohavičky na slabinách. Včera dobrala antibiotiká.

Má 6 rokov a toto boli jej prvé antibiotiká. Dnes odchádzame k moru na dovolenku.

Je to v poriadku?

Je to len reakcia na antibiotiká?

Čo jej mám kúpiť v lekárni?

Ďakujem

Dobrý deň,

vyzerá to na alergickú reakciu na antibiotiká. Vhodná je však konzultácia priamo s lekárom.

Lokálne môžete miesta natierať Fenistil gélom.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut