Môže predčasne narodené dieťa užívať DeVit od 2 týždňov?

Zodpovedané
13. mar 2024

Dobrý deň,

rada by som sa poradila.

Môže predčasne narodené dieťa užívať DeVit od 2 týždňov?

Môžem používať Excipial U Lipolotio u predčasniatka?

Nemám záujem o iné produkty, zaujímajú ma len tieto konkrétne.

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem Vám za otázku.

Neuvádzate kedy sa dieťa narodilo, v ktorom gestačnom týždni, preto odpoviem len tak všeobecne.

Nakoľko predčastniatka majú oproti rovensníkom menej vyvinuté orgány, používa sa u nich korekcia veku. Kedy nasadíte dieťaťu vitamín D určuje pediater.

Obdobne aj s Excipialom. Koža bábätiek je priepustejšia voči chemickým látkam. Nedonosených detí tobôž, preto sa vždy raďte s lekárom.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie