Môže sa Prospan v tehotenstve?

Zodpovedané
11. jan 2022

Dobrý deň,

som tehotná a mám zachrípnutý hlas, chytené hrdlo a kašeľ bez teploty. Všeobecný lekár mi predpísal tieto lieky.

Je bezpečné ich užívanie v tehotenstve?

Ďakujem

Dobrý deň,

Prospan sirup počas tehotenstva po odporúčaní lekára užívať môžete. Poslednú dávku si dajte o 17.00 a zvýšte príjem tekutín, aby sa hlieny ľahšie riedili.

Druhý prípravok vzhľadom na jeho lokálne pôsobenie, môžete používať tiež ale len krátkodobo. Ja by som Vám skôr odporúčila klloktanie slanou vodou alebo šalviovým čajom.

Prospan sirup

Prospan sirup je rastlinný liek, ktorý obsahuje účinnú zložku výťažok z listov brečtana popínavého (suchý extrakt z brečtanových listov).

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut