Môže sa užívať LadeeVita, magnézium a vápnik počas tehotenstva?

Zodpovedané
7. jún 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom vápnika v tehotenstve.

Je v tehotenstve vhodné k vitamínom LadeeVita užívať vápnik?

Vraj je dosť potrebný pre správne fungovanie obehového, nervového a svalového systému. Odporúčaná dávka pre tehotnú ženu je cca 1200 mg denne. Ale tieto vitamíny ho neobsahujú.

Tiež je dobré užívať magnézium cca 350 až 400 mg a vitamín D 5mg, pričom tieto vitamíny majú len 75 mg horčíka a 0,01 mg vitamínu D.

Je teda vhodné brať k LadeeVita tieto vitamíny?

Ak áno, tak spolu alebo v nejakom časovom rozmedzí?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak Vaše tehotenstvo prebieha bez problémov, tak vitamíny LadeeVita plne postačujú ako doplnok výživy.

Môžte si doplniť vápnik a magnézium ale ak nemáte žiadne ťažkosti, tak to nie je potrebné. Je to na Vašom zvážení. Prípadne sa môžtee poradiť s gynekológom, ktorý sleduje priebeh Vášho tehotenstva.

Pri užívaní je potrebný časový odstup cca 2 hodiny medzi užívaním horčíka a vápnika.

LadeeVita

LadeeVita je trimestrové balenie výživového doplnku pre tehotné a dojčiacie mamičky.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová