Môže spôsobiť meškanie menštruácie a falošnú pozitivitu tehotenského testu užívanie Sertralinu?

Zodpovedané
12. júl 2022

Dobrý deň,

užívam liek Sertralin a asi tri týždne mi mešká menštruácia. Doteraz mi nikdy nemeškala, len odvtedy, ako som začala užívať spomínaný liek.
Dokonca mi vyšiel pozitívny tehotenský test.

Môže spôsobiť meškanie menštruácie a falošnú pozitivitu tehotenského testu užívanie Sertralinu?

Ďakujem

Dobrý deň,

na začiatku liečby Sertralinom môže byť cyklus nepravidelný.
Ak vám však vyšiel pozitívny tehotenský test a menštruácia mešká 3 týždne, objednajte sa k svojmu gynekológovi.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut