Môže to byť oneskorená alergická reakcia zo sirupu Isoprinosine?

Zodpovedané
27. dec 2022

Dobrý deň,

môjmu dieťaťu dávam sirup Isoprinosine a všimla som si, že sa mu po 9 hodinách od užitia na nohách vytvorili svrbivé červené vyrážky. Užíva aj antibiotiká Klacid.

Môže to byť oneskorená alergická reakcia na tento sirup, alebo je to z antibiotík?

Mám mu sirup a lieky podávať ďalej?

Ďakujem

Dobrý deň,

obidva lieky môžu vyvolať alergickú reakciu, ktorej prejavom sú svrbivé červené vyrážky.

Nález ako aj pokračovanie v liečbe je potrebné konzultovať priamo s lekárom.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut