Môže trojročné dieťa s atopickým ekzémom a alergiou na mliečnu bielkovinu užívať kolostrum?

Zodpovedané
10. jan 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom užívania kolostra.

Môže trojročné dieťa s atopickým ekzémom a alergiou na mliečnu bielkovinu užívať kolostrum na posilnenie imunity?

Ďakujem

Dobrý deň,

Kolostrum je dobré v terapii atopického ekzému. Avšak kravské kolostrum nie je vhodné ak Vaše dieťa trpí alergiou na mliečnu bielkovinu.

Môžte však vyskúšať kozie kolostrum. Kozie bielkoviny sú odlišné od kravských a nie sú takým silným alergénom.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová