Môže Uroval Mega sirup užívať dieťa mladšie ako tri roky?

Zodpovedané
17. jan 2022

Dobrý deň,

ďakujem za zodpovedanie otázky https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Prikladám fotku Uroval sirupu, ktorý mám. Je tam vyslovene uvedené, že nie je vhodný pre deti do 3 rokov. Pričom na stránke eshopov je odfotený s tou informáciou na prednej strane “pre deti od 6 mesiacov”. Fyzicky už na sirupe táto informácia nie je. Preto som si nebola istá tým užívaním, vyzerá, že na našom trhu sú tieto sirupy s rôzne prekloženými etiketami, ale podľa zloženia ide stále o ten istý sirup.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

úplne Vám rozumiem. Niekedy sú tieto informácie mätúce aj pre nás. Pravdepodobne pôjde opäť o zmenu legislatívy (ako sa to stalo napr. aj s vitamínom C pre deti v kvapkách - Cebion. Ešte pred rokom bolo na obale vhodné pre dieťa od 1 roka, dnes kvôli novým nariadeniam o pomocných látkach tam nájdete uvedene - užívať od 3 rokov.)

Každopádne to nič nemení na fakte, že Walmark Uroval Mega brusnica Forte má to isté zloženie, tak ako píšete. Dieťaťu ho podať môžete. Od 6. mesiaca do 3 rokov v množstve 1x denne 10 ml.

Cebion kvapky

Cebion kvapky je výživový doplnok s obsahom vitamínu C v kvapkách.

Walmark Uroval Mega brusnica Forte

Walmark Uroval Mega brusnica Forte obsahuje vysoko kvalitný extrakt brusnice s vysokým obsahom proanthokyanidínov a monosacharid D-manózu.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut