Môže užívať liek Euthyrox a súčasne aj železo?

Zodpovedané
14. máj 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom užívania Euthyroxu 25.

Môžem brať ráno nalačno Euthyrox 25 spolu s železom NovoFerrin Barny's?

Oba sa vraj majú brať ráno nalačno.

Poobede s jedlom beriem C, E, Q10 a Inositol. Večer Melatonín - ako príprava pred IVF.

Ďakujem

Dobrý deň,

užívanie železa a Euthyroxu by malo byť aspoň s dvojhodinovým odstupom, pretože sa môže znížiť účinok Euthyroxu. Železo sa užíva ráno alebo s odstupom od jedla, najmä ak ste v strave mali niečo mliečne.

Euthyrox si dajte ráno na lačno a Barny's NovoFerrin užite cca 2 hodiny po jedle.

Barny's NovoFerrin

Barny's NovoFerrin je kombinovaný minerálny a vitamínový výživový doplnok obsahujúci unikátnu formu lipozomálneho železa LipoFer® a vitamín C a D.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová