Môže Vermox spôsobiť vaginálny výtok u 6-ročnej dcéry?

Zodpovedané
18. nov 2022

Dobrý deň,

moja dcérka má 6 rokov, podala som jej prvú dávku lieku Vermox a do týždňa sa u nej objavil žltý výtok z genitálií. Asi pred pol rokom bola taktiež liečená týmto liekom a mala ten istý problém.

Môže mať Vermox takýto nežiadúci účinok?

Ďakujem

Dobrý deň,

osobne som sa s tým ešte nestretla. Takýto nežiadúci účinok nie je opísaný ani v Súhrne charakteristických vlastností lieku.

Ak sa však u dcérky objavil opakovane, konzultujte pokračovanie v liečbe s predpisujúcim lekárom.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut